ADR Belgelendirme Hizmeti

 
ADR Belgelendirme Hizmetleri
 
ADR Belgesi Nedir?
 
ADR anlaşması uyarınca, Tehlikeli Madde faaliyetleri ile iştigal eden, üretici, depolayıcı, taşıyıcı, ambalajlama, doldurma ve boşaltma işlemlerini yapan işletmelerin,
 
Ayrıca bu işletmelere ait, her türlü makine, araç, operatör ve sürücülerinin çalışma koşullarını belirleyen, yetki, sorumluluk ve yükümlülükleri açıklayan bu kapsamda alınan belge ve sertifikalara ADR Belgesi/ADR Uygunluk Belgesi denir.
 
Tehlikeli madde kapsamına giren ürünler genel olarak, her türlü yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve radyoaktif maddeleri içeren maddelerdir.
 
ADR Belgesi Alma Koşulları
 
Her türlü kamu ya da özel kuruluş için geçerli olan ADR belgesinin alınması için ilgili yönetmelikte yer alan şartların karşılanması ve koşulların yerine getirilmesi gerekir.
Tehlikeli maddelerin yer aldığı sınıflara göre şartların değişkenlik gösterebileceği ve tehlikeli maddenin yer aldığı sınıflara göre;
 
  • İşlem yapılacak Tehlikeli Madde Sınıfı (gaz, radyoaktif madde, benzin)
  • Taşıma koşulları uygunluğu (tanker, araç vb)
  • Görevli personel yeterliliği
  • Personel eğitimi
ADR hükümlerinin yerine getirilmesinden sonra belgeler Ulaştırma Bakanlığı tarafından bizzat veya yine bakanlığın yetkilendirdiği kuruluşlar aracılığı ile yürütülür. Belirli aralıklar ile yapılacak denetimlerde yine bakanlığın yetkilendirdiği kurumlar tarafından yapılır.
 
 
AG Çevre, ADR belgesi işlemleriniz için etkin bir danışmanlık hizmeti sunar. Uzman ekibimiz ile işletmenize faydalı olarak geniş kapsamlı ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda hızlı ve mevzuata uygun bir şekilde belgelendirme sürecinizi sorunsuz tamamlıyoruz.
 
Şirketimiz, ADR Hükümlerine göre Tehlikeli Maddenin yüklenmesinden teslim edildiği ana kadar tüm sürece ve sürece dahil personele ilişkin;
 
  • Eğitim
  • Uygulamalar
  • Dokümantasyon
  • Danışmanlık
 
Hizmetleri firmamız tarafından eksiksiz bir şekilde hazırlanarak işletmeniz sürece hazır hale gelir.
 
Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz
 
Ceza Miktarları İçin Tıklayınız.