Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi

 
TMFB Belgesi örneği
 
Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB) Alma Süreci ve İş Takibi
 
Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Nedir?
 
Tehlikeli maddelerin karayoluyla taşınması kapsamında; dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve tank-konteyner/taşınabilir tank işletmecisi olarak bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal eden işletmelerin, almak zorunda oldukları belgeye Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi denir.  Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesinin amacı, tehlikeli  maddelerle iştigal eden işletmelerin, kayıt altına alınmasıdır.
 
Tehlikeli madde faaliyet belgesi alma zorunluluğu ve Tehlikeli madde faaliyet belgesialan firmalar
 
  • Tehlikeli maddelerden bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yapan;
  •  
  • Dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve tank konteyner/taşınabilir tank
  •  
  • İşletmecisi olarak bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal eden işletmeler, 
  •  
  • Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almak zorundadırlar.
 
– Sınıf 1, Sınıf 6 ve Sınıf 7 kapsamındaki tehlikeli maddelerle iştigal eden işletmeler,  herhangi bir işlem miktarına bağlı olmaksızın Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almak  zorundadırlar. Bu kapsam dışında kalanlar tehlikeli madde ile iştigal etseler de, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almalarına ilişkin zorunluluk bulunmamaktadır. Ayrıca; Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre C1, C2, K1, K2, L1, L2, R1, R2 yetki belgesine sahip olup, Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında sadece taşımacılık faaliyetinde bulunanların da zorunluluğu bulunmamaktadır. 
 
AG Çevre DanışmanlıkTehlikeli Madde Faaliyet Belgesi alınmasına ilişkin, başvuru sürecine dair dosyanın hazırlanması ve sürece dair iş ve işlemlerin takip edilmesi hususunda uzman personelimizle sizlere destek oluyor.
 

Ag Çevre, İşletmeniz adına tehlikeli madde faaliyet belgesi alan profesyonel bir çevre danışmanlık firmasıdır. (TMFB) tehlikeli madde faaliyet belgesi hizmetlerimizi; İstanbul tuzla, pendik, kartal, ümraniye. Ayrıca hadımköy, beylikdüzü, esenyurt, kıraç, ikitelli, silivri ve çatalca'da. Kocaeli, izmit, gebze, körfez ve dilovası'nda gerçekleştirmekteyiz.

 
Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Ceza Miktarları İçin Tıklayınız.